REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańsku
Kolejna firma z sektora półprzewodników inwestuje na północy Polski, w województwie pomorskim. Tym razem jest to izraelska spółka MEP Solutions, będąca ważnym ogniwem globalnego łańcucha dostaw sektora półprzewodników, która niedługo rozpocznie produkcję w pobliżu Baltic Hub. Inwestycję ogłoszono podczas trwającego w Monachium SEMICON Europa, najważniejszego wydarzenia branżowego w tej części świata.
Skanska powraca do swojej wielkiej inwestycji mixed-use w Krakowieartykuł
Pokaż artykuł
Skanska powraca do swojej wielkiej inwestycji mixed-use w Krakowie
Szwedzka Skanska wraca do swojego projektu zagospodarowania działki na krakowskich Grzegórzkach. Chodzi o teren położony pomiędzy aleją Pokoju, ulicą Rogozińskiego i ulicą Grzegórzecką, przy biurowcu K1 (popularny "Błękitek"). Inwestor zmienił jednak częściowo projekt, w stosunku do pierwotnego planu inwestycji w tym miejscu.
Słynny wrocławski Trzonolinowiec zostanie wyburzony?artykuł
Pokaż artykuł
Słynny wrocławski Trzonolinowiec zostanie wyburzony?
Czy jeden z najbardziej znanych powojennych budynków w stolicy Dolnego Śląska, wrocławski Trzonolinowiec przy ulicy Kościuszki 72 zostanie wyburzony? Okazało się, ze budynek jest w bardzo złym stanie technicznym.
Neopak stawia na Panattoni Park Warsaw South IVartykuł
Pokaż artykuł
Neopak stawia na Panattoni Park Warsaw South IV
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, zyskał nowego najemcę w podwarszawskim parku. Neopak – firma dystrybucyjna prowadząca działalność w przemyśle opakowaniowym przeniesie swój główny magazyn do Panattoni Park Warsaw South IV, gdzie zajmie ponad 10 500 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.
Nowy najemca w Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniówartykuł
Pokaż artykuł
Nowy najemca w Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów
Spółka PGD, dystrybutor produktów dla piekarni, cukierni i lodziarni, zajęła około 2 tys. mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej wraz z zapleczem socjalnym w inwestycji Waimea Airport Logistics Park Szczecin-Goleniów.
Biurowiec przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie sprzedanyartykuł
Pokaż artykuł
Biurowiec przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie sprzedany
Kolejna w tym roku transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Warszawie. Greenberg Traurig doradzał CA Immo przy sprzedaży budynku biurowego Saski Point położonego w centrum Warszawy na rzecz polskiego inwestora.
Rezydencja Prima - ostatnia taka lokalizacja w Miasteczku Wilanów. Nowe apartamenty od Yareal artykuł
Pokaż artykuł
Rezydencja Prima - ostatnia taka lokalizacja w Miasteczku Wilanów. Nowe apartamenty od Yareal
Yareal rozpoczął sprzedaż kolejnych apartamentów w Miasteczku Wilanów – tym razem tuż przy Alei Rzeczypospolitej. Trzecia inwestycja dewelopera w cenionej dzielnicy powstanie pomiędzy Osią Królewską, a Świątynią Opatrzności Bożej, z widokiem na zadrzewiony park i zielone patio. Duże, drewniane okna w salonach apartamentów Rezydencji Prima zostaną wyposażone w wygodne drzwi przesuwne, a grzejniki w ponadprzeciętnie wysokich pokojach dziennych zostaną ukryte w podłodze.
Prosument lokatorski z podpisem Prezydentaartykuł
Pokaż artykuł
Prosument lokatorski z podpisem Prezydenta
Promująca wykorzystanie OZE w blokach i wprowadzająca instytucję tzw. prosumenta lokatorskiego nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii została podpisana przez Prezydenta. Dzięki nowym przepisom wspólnoty, spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y będą mogły zarabiać na sprzedaży nadmiaru wyprodukowanej energii elektrycznej.
Dekada Konin ruszy pod koniec październikaartykuł
Pokaż artykuł
Dekada Konin ruszy pod koniec października
W gronie najemców Dekady Konin znalazły się m.in. sieci spożywcze, wielobranżowe, drogeryjne, zoologiczne czy oferujące asortyment elektroniczny. Uzupełnieniem oferty handlowo-usługowej będzie strefa restauracyjna.
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
CA Immo rusza z modernizacją biurowca Saski Crescent w Warszawie
Zmiany klimatyczne i nowe modele pracy na nowo zdefiniowały wymagania dotyczące całościowej jakości budynków. Saski Crescent to od lat ważny punkt na biurowej mapie Warszawy, a wraz z jego modernizacją, CA Immo odpowiada na te zmieniające się uwarunkowania i tworzy zrównoważoną, atrakcyjną przestrzeń w centrum miasta. Nowy Saski Crescent będzie nowoczesnym butikowym biurowcem, który łączy zalety renomowanej lokalizacji z zielonymi rozwiązaniami zapewniającymi efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. Całość inwestycji zakończy się w 2024 roku.
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
NFOŚiGW i Orlen Synthos Green Energy będą współpracować przy budowie małych elektrowni jądrowych w Polsce
Określenie warunków współdziałania w zakresie budowy w Polsce niedużych, modułowych elektrowni jądrowych opartych na technologii SMR (ang. Small Modular Reactors) – to główny cel umowy o współpracy, która dzisiaj (16 marca) została podpisana w Warszawie pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) a spółką Orlen Synthos Green Energy (OSGE).
Action liczy już 3000 pracowników w Polsce i zatrudni kolejnychartykuł
Pokaż artykuł
Action liczy już 3000 pracowników w Polsce i zatrudni kolejnych
Action, najszybciej rozwijający się dyskont niespożywczy w Europie, zatrudnia w Polsce już 3000 pracowników. Sieć obecna jest w naszym kraju od 2017 roku i ma już 219 sklepów, umożliwiając dostęp do szerokiej oferty różnorodnych produktów w najniższych cenach mieszkańcom 176 miast. Firma planuje kontynuować dynamiczny rozwój w Polsce i utrzymać roczny wzrost zatrudnienia na poziomie ok. 1000 pracowników.
Biedronka otwiera 14 nowych sklepów przed świętamiartykuł
Pokaż artykuł
Biedronka otwiera 14 nowych sklepów przed świętami
Sieć Biedronka rozwija się dynamicznie, nieustannie otwierając nowe sklepy w różnych częściach Polski. Zaledwie dwa tygodnie po uruchomieniu placówki numer 3500 w Skórzewie pod Poznaniem, nie zwalnia tempa przed końcem roku. Jeszcze przed świętami klienci Biedronki będą mogli skorzystać ze świątecznej oferty w 14 nowych lokalizacjach, zaprojektowanych w standardzie 3.0. Nowe sklepy otwarte zostały w drugim tygodniu grudnia. Zakupy w nich będzie można zrobić także w niedzielę handlową, 17 grudnia.
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkimartykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstał Park Wiatrowy w Wądrożu Wielkim
Spółka Qair Polska z siedzibą we Wrocławiu otrzymała koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej w nowym Parku Wiatrowym w Wądrożu Wielkim, w województwie dolnośląskim. Inwestycja składa się z siedmiu turbin wiatrowych, każda o mocy 2,5 MW. Szacowany poziom produkcji energii z instalacji wynosi 60 GWh rocznie, co oznacza możliwość zasilania w energię miejscowość zamieszkującą około 90 tysięcy mieszkańców.
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce
Polenergia uruchomiła najszybsze stacje ładowania aut elektrycznych w Polsce. Chłodzone cieczą ultraszybkie ładowarki o mocy 400 kW stanęły przy Autostradzie Wielkopolskiej. Stacje znajdują się na terenie MOP-u Chociszewo, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Frankfurtem nad Odrą oraz niedaleko trasy ekspresowej S3. To jedyne w Polsce stacje ładowania pojazdów elektrycznych o tak dużej mocy.
Atom da Polsce bezpieczeństwo energetyczneartykuł
Pokaż artykuł
Atom da Polsce bezpieczeństwo energetyczne
Elektrownie atomowe obniżają emisyjność sektora energetycznego, a jednocześnie zapewniają bezpieczeństwo dostaw energii. Na przykład Francja ma najmniej emisyjną energetykę w Unii Europejskiej. Kraje skandynawskie mają oprócz energetyki jądrowej także energetykę wodną – która jest źródłem energii odnawialnej, ale stabilnym ze względu na to, że rzeki pracują w sposób w miarę przewidywalny. Natomiast w Polsce – płaskiej geograficznie – nie można na to liczyć. Dlatego właśnie energetyka jądrowa ma być najlepszym rozwiązaniem. Tym, którzy używają argumentów ekonomicznych przeciwko energetyce jądrowej warto przypomnieć, że nie można patrzeć wycinkowo na system elektroenergetyczny.
Equinor i Polenergia zapewniły sobie finansowanie dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3artykuł
Pokaż artykuł
Equinor i Polenergia zapewniły sobie finansowanie dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3
Equinor, międzynarodowy koncern energetyczny z siedzibą w Norwegii i Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna zamknęły finansowanie dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3. To największa transakcja w formule project finance w historii polskiej energetyki - w finansowanie projektów zaangażowanych zostało około 30 instytucji finansowych, a jej wartość to ponad 6 mld euro.
Jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce stawia na MLP Pruszków Iartykuł
Pokaż artykuł
Jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce stawia na MLP Pruszków I
Angelini Pharma Polska, jeden z liderów rynku farmaceutycznego w Polsce, po raz kolejny przedłuża umowę najmu powierzchni magazynowo-biurowej w MLP Pruszków I. Najemca nieprzerwanie od 21 lat, korzysta z około 1,5 tys. mkw. powierzchni w tym centrum logistycznym.
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe
W Śremie, w województwie wielkopolskim, startuje jedna z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji w historii miasta. Powstanie tam pierwsze w Polsce w pełni zeroemisyjne osiedle mieszkaniowe, zasilane wyłącznie energią odnawialną – z fotowoltaiki, turbin wiatrowych, pomp ciepła oraz technologii wodorowych.
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Gdańsk: Budowa wielkiego terminalu T5 w Baltic Hub przyspiesza wraz z końcem zimy [FILM+ZDJĘCIA]
Na placu budowy terminala T5 panuje pełna mobilizacja. Trwają intensywne roboty żelbetowe i drogowe, kontynuowane są nasypy pod konstrukcję terminala, a w najbliższym czasie zespoły przystąpią do prac instalacyjnych oraz montażu wyposażenia hydrotechnicznego. Po okresie zimowych warunków pogodowych roboty wracają na właściwe tory, a ich postęp jest widoczny z dnia na dzień.
REKLAMA